aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 21 styczeń 2020 Odsłony: 508

19.01.2020 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, miał miejsce uroczysty finał kolejnej edycji powiatowego konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”.

Na konkurs trafiły najładniejsze szopki wyłonione w etapach gminnych konkursu. Szopki te musiały spełnić określone wymogi, takie jak: umieszczenie sceny betlejemskiej w formie przestrzennej, w realiach regionu babiogórskiego – krajobraz (w tym koniecznie zarys Babiej Góry), architektura, elementy wyposażenia wnętrza, stroje itp., oraz wykonanie szopki tylko z materiałów naturalnych. Wszystkie szopki zakwalifikowane do etapu powiatowego konkursu można było obejrzeć na urządzonej w kościele wystawie. Wcześniej ich oceny dokonała komisja konkursowa pracująca w składzie: Władysława Kulak (folklorysta, plastyk), Andrzej Peć (etnograf) i Janusz Kociołek (naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy w starostwie, regionalista).

Laureaci odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk: starosty Józefa Bałosa, wójta gminy Budzów Jan Najdka, gospodarza budzowskiej parafii ks. Zbigniewa Kaleciaka i Danuty Kawy - dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów.
Poniżej podajemy wyniki konkursu.

Kategoria I – Szopka Rodzinna

I miejsce: Klaudia Konas z rodziną (Budzów)
II miejsce: Kacper, Mikołaj, Maciej, Katarzyna i Marcin Wątroba z Suchej Beskidzkiej,

II miejsce ex aequo: rodzina Wilgierzów z Jordanowa
III miejsce: Wojciech, Robert, Kinga, Elżbieta, Piotr Rusin z Suchej Beskidzkiej

Wyróżnienie:

- rodzina Marek z Juszczyna,

- Katarzyna Rusin z rodziną (Kuków),

- Patryk Kardaś, Karol i Daniel Drobny z Osielca,

- Krystyna, Józef, Patryk i Justyna Mikołajczyk ze Skawicy

Kategoria II – Szopka Dziecięca

I miejsce: Kółko Artystyczne z SP w Zachełmnej,

I miejsce ex aequo: Kółko Artystyczne z ZSP w Baczynie,

II miejsce: Milena Jeleśniańska z Naprawy
II miejsce ex aequo: Roksana Stopa z SP w Żarnówce

III miejsce: Antonina Rak z SP w Makowie Podhalańskim
Wyróżnienie: Kacper Korbel z Osielca

Kategoria III – Szopka Młodzieżowa

I miejsce: Mikołaj Książek z Jordanowa

II miejsce: Mateusz Marek i Patrycja Marek z ZS. Im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej.

Organizatorami konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna” byli: Parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościBabiogórska Szopka Regionalna 2020